5.12.2016 Členovia Iniciatívy za vládu zákona vyjadrili hlboké znepokojenie nad netransparentným spôsobom prijímania zásadných legislatívnych zmien. O stanovisku informovali aj:

26.4.2016 Iniciatíva vydala stanovisko k Programovému vyhláseniu vlády SR. O stanovisku informovali aj nasledovné média.

 

4.2.2016 Iniciatíva za vládu zákona uskutočnila diskusné podujatie so zástupcami politických strán. O opatreniach pre zvýšenie transparentnosti a predvídateľnosti legislatívneho procesu, zníženie korupcie a zlepšení justície diskutovali T. Borec (nominant Smer-SD), R. Procházka (#sieť), V. Remišová (OĽaNO), R. Sulík (SaS), P. Zajac (KDH) a L. Žitňanská (Most-Híd)

Z podujatia je k dispozícií aj video záznam. Fotografie je možné nájsť v sekcií Galéria. O podujatí informovali nasledovne média:

 

18.1.2016 - Zástupcovia Iniciatívy sa stretli s predsedom vlády pri príležitosti vyhodnotenia doterajšieho plnenia Akčného plánu na posilnenia právneho štátu, ktorý vláda prijala s cieľom prihlásiť sa k Iniciatíve za vládu zákona.

17.12.2015 – Vo štvrtok 17.12. adresovali členovia Iniciatívy otvorenú výzvu zástupcom politických strán a hnutí. V nej sa politikov pýtajú, aké konkrétne opatrenia prijmú pre zvýšenie transparentnosti legislatívneho procesu, zníženie korupcie a zefektívnenie súdnictva v prípade, ak sa stanú súčasťou vlády, ktorá vznikne po marcových parlamentných voľbách.